Премиерът Денков в Давос: Технологичните достижения трябва да се използват от максимално много хора

В Давос министър-председателят специално акцентира върху темата за мира и възстановяването му там, където има конфликти

Николай Денков
Николай Денков Източник: Пресцентър на МС

По какъв начин новите възможности, които се разкриват с развитието на изкуствения интелект и достиженията на модерните технологии могат да достигнат до максимално широк кръг хора – тази тема беше обсъдена в Давос по време на срещата на правителствените ръководители с представители на световни организации като Организацията на обединените нации, Световната здравна организация и Международния валутен фонд. Това съобщава пресцентърът на МС.

 

"Трябва да потърсим възможност тези достижения да стигнат колкото се може по-бързо до всички хора, както в по-бедните държави, така и до хората, които имат по-труден достъп до тези технологии. Това е задача на правителствата и на международните организации", посочи премиерът акад. Николай Денков след срещата.

 

В Давос министър-председателят специално акцентира върху темата за мира и възстановяването му там, където има конфликти. "Имаше много дискусии по отношение на това как трябва да се заздравят международните системи", отбеляза акад. Денков. По думите му е важно мирът да бъде опазван, а там, където има възникнали конфликти, да се търсят възможности за решаването и затварянето им.

 

 

Още от "Светът"

Радослав Шикорски: Европа да се готви за ''дълбок'' руски удар

Снабдяването на Киев с още въоръжение като средства за противовъздушна отбрана и оръжия с малък и среден обсег е нужно, за да се спомогне за защитата на Европа, отбеляза дипломат номер едно на Полша

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени