Проруската "Алтернатива за Германия" спечели за първи път кметско място в Германия

Четиридесет и две годишният Ханес Лот постигна победа в град Рагун-Йесниц, който има 9000 жители и се намира в провинция Саксония-Анхалт, в източната част на страната

Алтернатива за Германия
Алтернатива за Германия Източник: EPA

Крайнодясната проруска партия "Алтернатива за Германия" преодоля нов етап на изборите, като спечели кметското място за първи път в германски град, предадоха световните агенции.


Четиридесет и две годишният Ханес Лот постигна победа в град Рагун-Йесниц, който има 9000 жители и се намира в провинция Саксония-Анхалт, в източната част на страната. Той печели 51,13% от гласовете. Срещу него се яви независим кандидат.

Преди точно една седмица същата партия постигна друга първа победа, след която ще оглави окръг Зонеберг в провинция Тюрингия, също в източната част на страната.

Новото постижение на Алтернатива за Германия се случва в момент, в който партията напредва в допитванията.  Според анкета, публикувана в "Билд", Алтернатива за Германия изпреварва социалдемократите на канцлера Олаф Шолц с 1 процент (20 процента спрямо 19 процента).


По време на последните парламентарни избори преди две години Алтернатива за Германия постигна 10,3 процента. Тя преобладава основно в Източна Германия, където има усещане, че районът е оставен на произвола на съдбата в сравнение със Западна Германия.

Още от "Светът"

Решенията за замразените руски активи трябва да съответстват на правото на ЕС и международното право, заяви България в о

От МВнР уточниха, че спазването на правната рамка се посочва като ключово условие за легитимността и устойчивостта на подобни мерки

Прочетете повече прочетете повече

Въпреки изхвърлянията на Тръмп - тайландски изтребители атакуваха цели в Камбоджа

В петък Чанвиракун обяви, че е разговарял по телефона с президента на САЩ Доналд Тръмп. По-късно държавният глава на САЩ обяви, че страните в конфликта са се споразумели за прекратяване на огъня

Прочетете повече прочетете повече

ЕК: Решенията за влизането на България в еврозоната са приети и остават в сила

Има определени изисквания (за влизане в еврозоната) и България ги изпълни, каза той. Всички съответни решения бяха взети и се предвижда от 1 януари България да въведе еврото

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени