Путинските нацисти бомбардираха село Макаров в Киевска област, има много загинали

В резултат на обстрела са унищожени жилищни сгради, повредени административни съоръжения и други помещения

Руски бомбардировки на украински граждански обекти
Руски бомбардировки на украински граждански обекти

Руските военнопрестъпници нанесоха минометен удар по село Макаров, което се намира в Киевска област, в резултат, на което седем човека са убити, а пет са ранени. 

 

За това съобщава полицията в Киевска област на страницата си във Фейсбук:

"На 18 март окупаторите извършиха обстрелване с тежка артилерия населени пунктове в Бучанско. Седем цивилни загинаха при вражески обстрел Макаров. Петима души са ранени и са в болница", пише в съобщението. 

 

В резултат на обстрела са унищожени жилищни сгради, повредени административни съоръжения и други помещения. На мястото на стрелбата работят полицейски служители, които документират последиците и помагат на засегнати от минометния удар жители.

 

 

Още от "Светът"

Тръмп обяви антифашисткото движение "Антифа" за терористична организация

Заподозреният за убийството на Кърк - Тайлър Робинсън, е описван като "крайноляв убиец", тъй като е осъдил пред семейството и приятелите си "омразата", която според него Кърк разпространявал, и е използвал боеприпаси с гравирани антифашистки послания

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени