Рашистките окупатори бягат и от град Нова Каховка

Съществуват опасения, че язовирът край града може да бъде разрушен при обстрел и районът да бъде наводнен

Нова Каховка
Нова Каховка Източник: РИА Новости

След като позорно избягаха с войските си от десния бряг на река Днепър в южната украинска област Херсон, руските окупатори обявиха и евакуация на язовирния град Нова Каховка на левия бряг на реката. 

 

Администрацията на Каховка се изтегля заедно с жителите на града на безопасно място, съобщи началникът на окупацията Павел Филипчук в реч пред населението в събота, според руската държавна пропагандистка агенция ТАСС.

 

Филипчук призова хората, намиращи се в определена зона от 15 километра, да напуснат домовете си.

 

Съществуват опасения, че язовирът може да бъде разрушен при обстрел и районът да бъде наводнен. Руснаците и украинците от седмици се обвиняват взаимно, че планират подобна провокация. 

 

Украинските сили са определили администрацията на Каховка като "цел номер едно за терористична атака" в региона, твърди военнопрестъпникът Филипчук. Украйна отхвърля намеренията за саботаж.

Още от "Светът"

Министърът на външните работи взе участие в неформалната видеоконференция на министрите на външните работи на ЕС

В началото на срещата министърът на външните работи на Украйна Андрий Сибига информира за напредъка по преговорите по американския План за мир, за следващите стъпки и благодари за подкрепата на ЕС и държавите членки

Прочетете повече прочетете повече

Швеция заяви, че иска да придобие ракети с голям обсег, които могат да поразяват цели навътре в руска територия

Шведските въоръжени сили заявяват, че искат оръжейни системи с обсег до 2000 км, които да им осигурят възможността да нанасят удари по критична инфраструктура, разположени надалеч зад вражеските линии

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени