Рекордни снеговалежи отнеха живота на трима души в южнокорейската столица Сеул

Iнеговалежът, който продължава и днес, е довел до отменянето на 156 полета

Зима в Сеул
Зима в Сеул Източник: Facebook

Рекордни снеговалежи причиниха смъртта на трима души в района на южнокорейската столица Сеул, засегнаха над 100 полета и нарушиха движението на фериботите, съобщи днес южнокорейското министерство на вътрешните работи, цитирано от Франс прес.

 

Столицата на Южна Корея беше покрита със сняг, след като в района бяха регистрирани най-силните снеговалежи за месец ноември, откакто започва да се води такава статистика преди повече от век, сочат данните на националната метеорологична служба.

 

Според същия източник снеговалежът, който продължава и днес, е довел до отменянето на 156 полета, наруши обслужването на 104 фериботни връзки, прекъснато беше електроснабдяването на 131 места в цялата страна, уточни вътрешното министерство.

 

На места в столицата тази сутрин снежната покривка достигаше 40 см. Предупреждението за обилни снеговалежи е отменено в Сеул, но остава в сила за други региони в южната част на страната.

Източник: БТА

Още от "Светът"

Американските сенатори решиха да окажат натиск върху министъра на финансите на САЩ да приеме закона за "адските" санкции

Авторите на инициативата – сенаторите Линдзи Греъм (РП) и Ричард Блументал (ДП) – предлагат да се даде право на президента Доналд Тръмп да налага 500% мита върху вноса от всяка страна, купуваща руски петрол, газ или уран

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени