РСМ ваксинира 47 % от населението си

Над 70 000 души са получили и бустерна доза

Ваксинация
Ваксинация Източник: Pixabay
Четиридесет и седем процента от пълнолетното население на Република Северна Македония е ваксинирано срещу COVID-19, а над 70 000 души са получили и бустерна доза, съобщи БТА, като се позова на министерството на здравеопазването на страната.
 
Петдесет и седем процента от гражданите над 40 години са получили две дози от ваксината, а 33 процента от хората на възраст между 18 и 39 години са получили поне една доза. 47% от пълнолетното население е напълно ваксинирано.
 
Според броя на поставените ваксини, 39 процента от цялото население на страната е получило поне една доза ваксина, а 38 процента - две, сочат данните на министерството, представени днес.
 
В петък общо 4434 души се ваксинираха срещу COVID-19 в цялата страна. От тях 1268 са получили първа доза, 1021 - втора доза, а 2145 - трета доза.

Още от "Светът"

Сенатът на САЩ гласува за прекратяване на войната с Иран

Гласуването протече почти по партийни линии, като четирима републиканци се присъединиха към всички демократи, с изключение на един, в подкрепа на резолюцията. Двама републиканци не гласуваха

Прочетете повече прочетете повече

Евродепутатът Новаков: Ръководни представители в Европа питат дали българското държавно ръководство покровителства иконо

Институциите в Европа намират много сходни модели на поведение между България и Унгария през последните години, добави той

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени