Рухна строящ се небостъргач в Нигерия, най-малко шестима са загинали

Около 100 работници са погребани под руините

Рухналият новостроящ се небостъргач в Лагос
Рухналият новостроящ се небостъргач в Лагос Източник: Twitter

Най-малко шестима души са загинали при рухването на строяща се многоетажна сграда в икономическата столица на Нигерия - Лагос, предаде Ройтерс, като се позова на ръководителя на службите за спешна помощ.

 

 

Спасителите издирват оцелели. Според очевидци около 100 работници са погребани под отломките след срутването на луксозната жилищна сграда вчера.

 

Още от "Светът"

Срещата на президентите на САЩ и Китай в Пекин: темата през погледа на американски и китайски издания

Тръмп и Си се споразумяха да изградят конструктивни отношения между Китай и САЩ, основани на стратегическа стабилност, насочвайки гигантския кораб на китайско-американски отношения в правилната посока и внасяйки по-голяма стабилност и сигурност в свят, белязан от турбуленция и трансформация

Прочетете повече прочетете повече

Куба остана напълно без дизел и мазут заради американската петролна блокада

Много от кварталите в столицата Хавана нямат електроенергия по 20 и 22 часа в денонощието, посочи министърът. Това изостря допълнително ситуацията в града, където още отпреди това имаше недостиг на храни, горива и лекарства.

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени