Русия е под вода - наводненията в Сибир продължават, разпоредени са нови евакуации

Съобщава се за наводнени над 1100 къщи и стопански имота

Наводнения в Русия
Наводнения в Русия Източник: Министерство на извънредните ситуации на РФ

Властите на руската сибирска Омска област продължават да евакуират жителите на района на Уст-Ишим в центрове за временно настаняване, съобщава агенция "Интерфакс", цитирайки ръководителя на региона Виталий Хоценко.


Наводненията в някои части на Урал и Сибир продължават повече от месец заради топенето на снеговете. Властите предупредиха за тежки наводнения в Омска област, тъй като нивото на река Иртиш продължава да се покачва. Съобщава се за наводнени над 1100 къщи и стопански имота.


Продължава да се покачва и нивото на река Тобол в Тюменска област. Там извънредното положение продължава от 8 април и над 4 хил. души са евакуирани.

Още от "Светът"

Финландският президент: Трумп губи търпение по отношение на войната на Русия срещу Украйна

Надявам се, че по време на разговора на Тръмп с Путин руският диктатор няма да измисли някакъв повод, за да се опита да принуди Съединените щати да отменят санкциите, добави Александър Стуб

Прочетете повече прочетете повече

Управляващият в Португалия дясноцентристки Демократичен съюз спечели парламентарните избори, но не успя да си осигури мн

Очаква се Демократичният съюз да формира правителство на малцинството в условията на рязкото нарастване на подкрепата за крайнодясна популистка партия "Стига!"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени