Русия нанесе масирани удари по енергийни обекти в Харковска област в североизточна Украйна

При атаката е бил ранен един човек в град Балаклия

Електропровод
Електропровод Източник: Zonanews

Руските сили нанесоха късно снощи масирани въздушни удари по енергийни обекти в Харковска област в североизточната част на Украйна, съобщи областният управител Олег Синегубов в Телеграм, цитиран от украински медии.

 

Украинската противовъздушна отбрана се е задействала, за да отблъсне атаките, а службите за спешна помощ са на място, добави областният управител без да даде повече подробности за целите на ударите, призовавайки местните жители да не съобщават никаква информация.

 

Според Синегубов при руската атака е бил ранен един човек в град Балаклия, югоизточно от Харков.


Военновъздушните сили на Украйна съобщиха за опасност от руски удари с планиращи бомби и дронове в различни части на региона.

 

"В някои региони на Украйна са приложени аварийни прекъсвания на електрозахранването. Причината за въвеждането на ограничения са последиците от руските атаки срещу енергийни обекти", заявяват от Укренерго. 

 

Още от "Светът"

САЩ закриха DOGE - министерството за правителствена ефективност

Мъск, който първоначално ръководеше DOGE, редовно рекламираше работата на министерството в своята платформа X и в един момент размаха резачка, за да рекламира усилията си за съкращаване на държавни работни места

Прочетете повече прочетете повече

Трафикът на летището в Айндховен е спрян заради забелязани дронове

От въоръжените сили на Нидерландия съобщиха по-рано в събота, че са използвали оръжие срещу дронове, забелязани снощи над военновъздушната база Фолкел в югоизточната част на страната

Прочетете повече прочетете повече

Лидерите на ЕС изпратиха на САЩ ревизирана версия на "мирния план" за Украйна

На 21 ноември Мерц обсъди американския "мирен план" с италианския премиер Джорджо Мелони, френския президент Еманюел Макрон, британския премиер Киър Стармър и украинския президент Володимир Зеленски

Прочетете повече прочетете повече

Европейските лидери подготвят съвместно посещение при Тръмп

Британският премиер Киър Стармър е обсъдил възможността за пътуването с ключови европейски лидери - френския президент Еманюел Макрон, германския канцлер Фридрих Мерц и италианския премиер Джорджия Мелони

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени