Русия проведе военни учения на Курилските острови, които Япония смята за свои

Съветските войски превземат четирите острова на север от японския остров Хокайдо в края на Втората световна война и те остават във владение на Москва

Курилските острови
Курилските острови Източник: Yandex

Руски военнослужещи проведоха учения на един от спорните Курилски острови, които и Япония смята за своя територия, предаде Ройтерс, като се позова на днешно изявление на руското Министерство на отбраната. Съобщението на ведомството бе разпространено от руската агенция Интерфакс.

 

Военните части са отработили придвижване и маскиране на своите превозни средства на остров Матуа, в централната част на Курилската верига, се уточнява в информацията.

 

Съветските войски превземат четирите острова на север от японския остров Хокайдо в края на Втората световна война и те остават във владение на Москва. Това възпрепятства сключването на мирен договор между Япония и СССР, впоследствие и Русия, припомня Ройтерс.

Още от "Светът"

Анкара събира лидерите на НАТО на двудневна среща на върха, Тръмп настоява за "лоялност"

Двудневната среща ще се проведе в президентския комплекс "Бештепе" и ще бъде втората среща на върха на НАТО, организирана от Турция след форума в Истанбул през 2004 г.

Прочетете повече прочетете повече

Тръмп отправи нова словесна атака срещу Мелони, публикувайки нейна снимка с надпис "Нужна е ограничителна заповед"

Лидерът на италианската центристка партия "Действие" Карло Календа обаче се застъпи за Мелони, наричайки Тръмп "жалък и дребен хулиган"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени