Руската терористична държава нанесе удари с дронове и ракети срещу цели в Южна и Източна Украйна

Украинското оперативно военно командване "Юг" е засекло активност в Черно море на руски ракетоносци

Руски ракетен удар
Руски ракетен удар Източник: Telegram

Русия предприе атаки тази нощ срещу цели в Южна и Източна Украйна, използвайки дронове "Shahed" и вероятно балистични ракети, съобщиха в ранните часове на днешния ден украинските военновъздушни сили.

 

Първо експлозии отекнаха в Николаев, а след това и в Одеса, съобщава УНИАН като се позовава на говорителя на Украинската доброволческа армия "Юг" Сергей Братчук. 

 

 

Украинските ВВС съобщават за комбинирана атака и за обявена въздушна тревога в редица области, а в Одеска, Николаевска, Херсонска, Запорожска, Донецка и Днепропетровска област съществува заплаха от удари с дронове.

 

 

Междувременно в Полтавска, Черкаска, Днепропетровска, Харковска и Кировградска област е обявена заплаха за удари с балистични ракети. Украинското оперативно военно командване "Юг" е засекло активност в Черно море на руски ракетоносци, посочва УНИАН.

 

"Възможно е да има няколко вълни от атаки. Нивото на ракетна заплаха е извънредно високо - в Черно море се фиксира активност на ракетоносци", предупреждават от Оперативно командване "Юг". Оттам напомнят, че даже при успешна работа на противовъздушната отбрана може да има падане на отломки, разрушения и пожари. Затова настояват гражданите да се скрият в укритията или да се възползват от правилото "две стени", т.е. да застанат в коридора на жилището си. 

 

Ръководителят на военната администрация на Одеска област, Олег Кипер, каза, че противовъздушната отбрана отразява руска атака с дронове.

Още от "Светът"

Евродепутати поискаха мерки срещу несправедливи такси за деца в самолетите

От ЕК припомнят, че авиопревозвачите са задължени да спазват правилата за авиационна безопасност, но за тяхното прилагане не може да се изисква допълнително заплащане от пътниците

Прочетете повече прочетете повече

Хърватският премиер Андрей Пленкович заяви, че страната му е готова да осигури доставки на петрол за Унгария и Словакия

По думите му Адриатическият петролопровод може да транспортира до 15 милиона тона петрол годишно – количество, достатъчно, за да покрие напълно нуждите на Унгария и Словакия

Прочетете повече прочетете повече

Axios: Приключиха ли преговорите? На Тръмп бяха представени военни варианти за действия срещу Иран

Иран отхвърли идеята за преместване на запасите си от уран в чужбина и се противопостави на спирането на обогатяването на уран, демонтирането на ядрените си съоръжения и постоянните ограничения върху ядрената си програма

Прочетете повече прочетете повече

Пакистан обяви „открита война“ на талибаните и започна удар срещу столицата на Афганистан

Пакистанският министър на отбраната Хаваджа Асиф обвини талибаните, че "превръщат Афганистан в индийска колония", събират "терористи от цял ​​свят" в страната и изнасят тероризъм

Прочетете повече прочетете повече

Марко Рубио: Чакаме потвърджение дали убитите край Куба са американски граждани

Четирима души, намирали се на борда на лодка с регистрация във Флорида, бяха застреляни, а още шестима бяха ранени вчера в териториалните води на Куба при престрелка с граничари

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени