Руски десантчици са загинали по време на учение в Беларус

Първоначалното разследване е установило, че се е появил внезапен силен порив на вятъра и той е причинил инцидента

Руски и белоруски десантчици
Руски и белоруски десантчици Източник: РИА Новости
При неотдавнашно учение в Беларус двама руски парашутисти са загинали, съобщи "Интерфакс". Агенцията се позова на министерството на отбраната на Русия. Загиналите са били професионални войници.
 
И двамата са пострадали при приземяване край Гродно. Лекарите не са успели да ги спасят. От министерството на отбраната допълниха, че изясняват всички обстоятелства около инцидента.
 
Първоначалното разследване е установило, че се е появил внезапен силен порив на вятъра и той е причинил инцидента. Той е свил куполите на двата парашута, а това е довело до фаталното твърдо приземяване. Ниската височина не е позволила на двамата загинали парашутисти да отворят резервните парашути.
 
Миналия петък в района на Гродно в Беларус, граничещ с Литва и Полша, се проведоха учения, в които участваха около 250 руски десантчици. Маневрите се проведоха на фона на изостряне на ситуацията с мигранти по границите на Беларус със страните от ЕС.

Още от "Светът"

Доналд Тръмп обяви изграждането в САЩ на щит за противоракетна отбрана "Златен купол" на стойност $175 милиарда

$175 млрд. е предварителната официална оценка на стойността на програмата, но Бюджетната служба на Конгреса на САЩ изчисли, че само космическият компонент на "Златния купол" може да струва $524 млрд. за 20 години

Прочетете повече прочетете повече

ЕС одобри новите санкции срещу Русия; датата за влизането им в сила ще бъде определена допълнително

ЕС налага ограничителни мерки срещу "Сургутнефтегаз" и над 45 руски дружества и граждани, които осигуряват дронове, оръжия, боеприпаси, военно оборудване и логистична подкрепа за руските войски

Прочетете повече прочетете повече

Управляващият в Португалия дясноцентристки Демократичен съюз спечели парламентарните избори, но не успя да си осигури мн

Очаква се Демократичният съюз да формира правителство на малцинството в условията на рязкото нарастване на подкрепата за крайнодясна популистка партия "Стига!"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени