Руски фейк запали Великобритания

Базираният в Русия Channel3 Now е имитация на американски сайт със същото име

Протести и сблъсъци във Великобритания
Протести и сблъсъци във Великобритания Източник: EPA

"Фалшива новина, разпространена от базиран в Русия сайт, е причина за безредиците, които запалиха Острова през последно време", това написа британският вестник "Дейли телеграф".

 

"Интернет страница, маскирана като информационен портал от САЩ, разпространи фейка, че тийнейджърът, когото полицията в северозападния английски град Саутпорт арестува за убийството на трите момиченца се казва Али Ал Шакати", добави цитираната медия.

 

"Новината" бе подета и публикувана от създателя и лидер на крайнодясната "Лига за защита на Англия" Томи Робинсън, скандалния инфлуенсър Андрю Тейт и други в социалните мрежи. Публикациите им станаха "вирусни" и се превърнаха в причина за протестите и съпътстващите ги масови безредици", посочи още изданието.

 

Channel3 Now е имитация на американски сайт със същото име. Имитацията е базирана в руския град Ижевск (на около 1000 километра източно от Москва). Саутпорт, Ливърпул, Манчестър и други градове бяха обхванати от антимигрантски протести и безредици. Причината за тях бе тройното убийство в Саутпорт. По случая бе задържан Аксел Рудакубана - син на мигранти–християни от Руанда.

Още от "Светът"

Украински оператори на дронове "унищожиха" цяла американска бригада по време на учения в Германия

Украинските оператори на дронове са "унищожили" американските бронетранспортьори толкова бързо, че е трябвало да бъдат "възкресени", т.е. отново въведени в атаката, за да могат ученията да продължат

Прочетете повече прочетете повече

WSJ: Тръмп е бил готов да приключи войната с Иран и без ядрено споразумение

Според събеседниците на изданието всички опити на САЩ за бързо излизане от войната са се сблъскали с усложнения, когато Иран е поставил безкомпромисни искания за възобновяване на корабоплаването

Прочетете повече прочетете повече

Николай Младенов: Отхвърленият от Нетаняху план е "единственият път, по който трябва да се върви"

"Израел отхвърля 15-точковия документ", представен в края на юли от Съвета за мир на Тръмп, заяви в неделя Нетаняху по време на заседание на израелското правителство

Прочетете повече прочетете повече

Съдът спря строежа на балната зала в Белия дом. Тръмп заяви, че решението било национален позор

Съдиите от апелативния съд взеха решение с два гласа "за" срещу един "против", че администрацията не е успяла да докаже, че Конгресът на САЩ е предоставил на Тръмп или на Националната служба за парковете правомощията да започнат такъв строителен проект

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени