Руски хеликоптер с 22 души на борда е изчезнал в Камчатка

Властите провеждат проверка за нарушение на сигурността и експлоатацията на въздушния транспорт

Хеликоптер в Камчатка (снимката е илюстративна)
Хеликоптер в Камчатка (снимката е илюстративна) Източник: Eugene.kaspersky.ru

Руски хеликоптер с трима души екипаж и 19 пътници на борда е изчезнал в крайния източен руски полуостров Камчатка, съобщи агенция Интерфакс. Според публикувани днес предварителни данни от Федералната агенция за въздушен транспорт на Русия хеликоптерът Ми-8Т е излетял от база край вулкана Вачкажец, но след това е загубил връзка.

 

"Провежда се издирвателно-спасителна операция, целяща установяването на местонахождението на летателния апарат", съобщи на профила си в социалната мрежа "Телеграм" Източното междурегионално следствено управление на транспорта към Следствения комитет на Русия, цитиран от ТАСС. Властите провеждат проверка за нарушение на сигурността и експлоатацията на въздушния транспорт.

Още от "Светът"

Зимни олимпийски игри вече са в историята! Красива церемония закри Милано-Кортина`2026

За българската делегация знаменосец бе бронзовата ни медалистка Лора Христова, която предвождаше нашите спортисти в последния им път на Ботуша за край на един от най-успешните олимпийски цикли в зимните спортове

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени