Руски нацизъм: Ракета е унищожила училище в Житомир

Руските варвари разрушават още църкви, катедрали и музеи

Училище в Житомир, разрушено от руска ракета
Училище в Житомир, разрушено от руска ракета Източник: Telegram

Училище в Житомир, Северна Украйна, е ударено от руска ракета в петък сутринта, обяви украинският президент Владимир Зеленски.

 

Изображенията на училището, геолокирани от CNN след атаката, показват значителни щети и частично срутване на сградата.

Във видеоизявление кметът на Житомир Сергей Сухомлин също е потвърдил удара с думите: "Руските нападатели не се спират пред нищо. Това е училище. По-скоро вече руини на бивше училище в украинския град Житомир".

 

Изявлението на Сергей Сухомлин
Изявлението на Сергей Сухомлин Източник: Telegram

Новината идва, след като най-малко три училища във втория по големина град в Украйна Харков бяха засегнати от руски военни удари във вторник, според видеоклипове и снимки, публикувани в социалните медии. Американски медии геолокираха и потвърдиха автентичността на видеоклиповете и снимките.

 

Други сгради, за които се съобщава, че са разрушени по време на руската инвазия в Украйна, включват културни обекти като църкви, катедрали и музеи. Те са в градовете Киев и Харков, става ясно от изявление на украинското министерство на културата и информационната политика.

Още от "Светът"

Израелски удари в ивицата Газа през изминалото денонощие са причинили смъртта на близо 30 палестинци

Войната в ивицата Газа започна на 7 октомври 2023 г., когато ислямисткото движение "Хамас" извърши изненадващо трансгранично нападение срещу израелска територия

Прочетете повече прочетете повече

"Джерусалем пост": Катар е представил на Израел и "Хамас" предложение за примирие, основано на плана на Стив Уиткоф

В същото време министърът по стратегическите въпроси на Израел Рон Дермер е провел разговори с висши американски служители относно идеи за прекратяване на конфликта в ивицата Газа и планиране на следвоенния период

Прочетете повече прочетете повече

Върховният съд на Полша потвърди резултатите от президентските избори въпреки многобройни оспорвания

Подкрепеният от опозиционната партия "Право и справедливост" (ПиС) историк Карол Навроцки спечели втория тур на президентските избори в Полша на 1 юни с 50,89 процента от гласовете

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени