Руски терористичен удар срещу град Харков, има 17 ранени

Четиринадесет от тях са в болница, включително две жени, които са били тежко ранени

Разрушения вследствие на руския терористичен удар
Разрушения вследствие на руския терористичен удар Източник: Telegram

Две руски ракети удариха центъра на втория по големина украински град Харков вчера, при което бяха ранени 17 души, двама от които тежко, и са нанесени сериозни щети на жилища, съобщиха местни служители.

 

Спасителните екипи претърсваха купчини отломки, за да проверят дали има и други пострадали. Кметът на града описа две "мощни експлозии" и заяви, че най-малко 10 жилища са били повредени.

 

Службата за извънредни ситуации на Украйна съобщи в Telegram, че една от ракетите е ударила триетажна сграда. в която преди това се е помещавал медицински център.

 

Разрушения вследствие на руския терористичен удар
Разрушения вследствие на руския терористичен удар Източник: Telegram

Пожарите са били потушени в две сгради,  жилищни и други постройки са били повредени. Началникът на регионалната полиция Владимир Тимошко заяви пред обществена телевизия, че една от ракетите е паднала на пътно платно.

 

Службите за спешна помощ публикуваха в интернет снимки, на които се виждат спасителни екипи, които се борят с пожарите, изкачват се по стълби до повредените горни етажи и оказват помощ на евакуираните да се качват в микробуси.

 

 

Областният управител на Харков Олег Синегубов съобщи, че 17 души са били ранени. Четиринадесет от тях са в болница, включително две жени, които са били тежко ранени.

 

Ранени вследствие на руския терористичен удар
Ранени вследствие на руския терористичен удар Източник: Telegram

Кметът на Харков Игор Терехов, който също пише в Telegram, заяви, че ракетите са ударили "точно там, където няма военна инфраструктура и точно там, където всъщност има жилища".

 

Още от "Светът"

Финландският президент: Трумп губи търпение по отношение на войната на Русия срещу Украйна

Надявам се, че по време на разговора на Тръмп с Путин руският диктатор няма да измисли някакъв повод, за да се опита да принуди Съединените щати да отменят санкциите, добави Александър Стуб

Прочетете повече прочетете повече

Управляващият в Португалия дясноцентристки Демократичен съюз спечели парламентарните избори, но не успя да си осигури мн

Очаква се Демократичният съюз да формира правителство на малцинството в условията на рязкото нарастване на подкрепата за крайнодясна популистка партия "Стига!"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени