Руските терористи нанесоха разрушителен удар в Запорожие

Руските агресори са нанесли удар с управляеми авиобомби (КАБ)

Разрушения вследствие на руски терористичен удар
Разрушения вследствие на руски терористичен удар Източник: Telegram

В неделя, 22 септември, руските окупационни сили атакуваха Запорожие. Най-малко шестнадесет мирни жители, сред които и петнадесетгодишно момче, са ранени при руските терористични удари през изминалата нощ срещу югоизточния украински град Запорожие, заявиха представители на местната власт.

 

Началникът на Запорожката областна военна администрация Иван Фьодоров написа в Telegram, че Русия е нанесла най-малко седем въздушни удара по града и околностите му, причинявайки разрушения на тринадесет жилищни сгради, на учебни заведения, както и повреждайки автомобили, гаражи и частни сгради.

 

 

"Руснаците атакуваха Запорожие. Преди това петима души бяха ранени. В резултат на удара сградите бяха частично разрушени. Близките къщи бяха повредени от взривната вълна и отломките. Избухна пожар. Спасителите работят на място, информацията се изяснява", добави той.

 

Спасителни екипи са евакуирали граждани от повредени сгради, обяви в Telegram украинското Министерство на вътрешните работи.

 

Междувременно украинските военновъздушни сили обявиха днес, че Русия е изстреляла тази нощ две управляеми ракети и е насочила четири щурмови дрона към Украйна.

 

Три от дроновете са били свалени, написаха ВВС на Украйна в Telegram. Двете ракети и дронът, който не е бил прехванат, "не са достигнали зададените им цели благодарение на действията на противоракетната отбрана на украинските сили", се казва в изявлението.

 

 

Още от "Светът"

WSJ: Тръмп е бил готов да приключи войната с Иран и без ядрено споразумение

Според събеседниците на изданието всички опити на САЩ за бързо излизане от войната са се сблъскали с усложнения, когато Иран е поставил безкомпромисни искания за възобновяване на корабоплаването

Прочетете повече прочетете повече

Николай Младенов: Отхвърленият от Нетаняху план е "единственият път, по който трябва да се върви"

"Израел отхвърля 15-точковия документ", представен в края на юли от Съвета за мир на Тръмп, заяви в неделя Нетаняху по време на заседание на израелското правителство

Прочетете повече прочетете повече

Съдът спря строежа на балната зала в Белия дом. Тръмп заяви, че решението било национален позор

Съдиите от апелативния съд взеха решение с два гласа "за" срещу един "против", че администрацията не е успяла да докаже, че Конгресът на САЩ е предоставил на Тръмп или на Националната служба за парковете правомощията да започнат такъв строителен проект

Прочетете повече прочетете повече

Пентагонът отне достъпа на бившия министър на военновъздушните сили Франк Кендъл до класифицирана информация

Министерството на отбраната се основа на твърдението си, че Кендъл е разкрил секретна информация пред медиите за възможностите на президентския самолет "Еър Форс 1"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени