Руските терористи търпят огромни загуби в Херсонска област - унищожен е 70 % от състава на щурмовите им групи

Руската федерация е концентрирала повече от 70 хиляди окупатори на левия бряг на Днепър, но поради тежките загуби руските войски са принудени постоянно да се движат и маневрират

Наталия Гуменюк
Наталия Гуменюк Източник: Скрийншот видео кадър

Терористичната държава Русия е концентрирала повече от 70 хиляди военни във временно окупираните части на Херсонска и Донецка област. В същото време руските нашественици търпят огромни загуби при провеждане на щурмови действия - докато провеждат такива операции, руснаците губят до 70% от персонала във всяка щурмова група.

 

Поради тежките загуби руските окупатори са принудени постоянно да маневрират и да прехвърлят своите подразделения в различни посоки. Това заяви ръководителят на Съвместния координационен пресцентър на Южните отбранителни сили Наталия Гуменюк в ефира на националния телемаратон.

 

Руски загуби в жива сила и бойна техника
Руски загуби в жива сила и бойна техника Източник: Ройтерс

"При тях има постоянна вариация както по отношение на количеството, така и по отношение на качеството. Защото, страдайки от неуспешни щурмови операции, те губят до 70% от персонала си във всяка щурмова група. Така че подразделенията им са принудени постоянно да маневрират и да се прехвърлят в различни посоки. Сега общото групиране на врага на левия бряг (Херсонска област, Запорожие) се оценява на повече от 70 хиляди души жива сила и стотици единици оръжие и техника", каза Гуменюк.

 

В същото време руските окупатори не хвърлят всичките си сили на фронтовата линия. Те държат част от тях отзад, откъдето при необходимост ги привличат като допълнителен ресурс.

 

В същото време Гуменюк отбеляза, че като цяло ситуацията на окупирания ляв бряг на Херсонска област сега е много трудна. Говорителката заяви, че руските окупатори активно атакуват позициите на украинските военни, а динамиката на нападенията изтощава защитниците на Украйна. Така че, ако предния ден нашествениците са направили само три опита да ги щурмуват, то през 2 февруари вече е имало 13 такива опита.

Още от "Светът"

Последни новини

Най-четени