Руските загуби в Украйна преминаха нова "червена линия" - вече са над 360 хиляди

През изминалото денонощие ВСУ превърнаха много вражеска техника в скрап

Унищожена руска бойна техника
Унищожена руска бойна техника Източник: Telegram

Въоръжените сили на Украйна са унищожили 780 окупатори през изминалото денонощие, с което общите загуби на противника от началото на пълномащабната инвазия преминаха нова "Червена черта" и вече възлизат на 360 010 души. Това се посочва в актуализираните данни на Генералния щаб.

 

През изминалото денонощие ВСУ превърнаха много вражеска техника в скрап. Унищожени са:

6 танка (5983 от началото на войната);
17 бронирани бойни машини (11087);
18 артилерийски системи (8482);
2 зенитни бойни системи (625);
66 дрона (6657);
38 единици автомобилна техника и цистерни (11330);
9 единици специално оборудване (1277).


Също така, от началото на инвазията окупаторите са загубили 943 РСЗО, 329 самолета, 324 хеликоптера, 1709 крилати ракети, 23 кораба/катера и 1 подводница.

 

Още от "Светът"

Евродепутатът Новаков: Ръководни представители в Европа питат дали българското държавно ръководство покровителства иконо

Институциите в Европа намират много сходни модели на поведение между България и Унгария през последните години, добави той

Прочетете повече прочетете повече

Фридрих Мерц и Еманюел Макрон разкритикуваха Коща за опита за контакт с Владимир Путин

Допълнително напрежение предизвика фактът, че според някои дипломати няколко държави, включително Германия, са научили за разговорите с Москва едва от медиите

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени