Руснаците свалиха свой изтребител Су-35 край Токмак (ВИДЕО)

Русия е загубила още един многоцелеви изтребител Су-35 в петък

Су-35
Су-35 Източник: Twitter

Свързаният с Руските въздушно-космически сили (VKS) канал Fighterbomber в Telegram публикува кратко съобщение със снимка на изтребител: "Вечен полет, братко…", съобщава специализираното издание The Warzone.

 

Загубата все още не е официално потвърдена нито от руските, нито от украинските власти. Въпреки това в социалните медии се появи видео, за което се твърди, че руската противовъздушна отбрана е активирана близо до окупирания град Токмак в Запорожка област, а няколко канала в Telegram предполагат, че изтребителят е бил случайно свален от приятелски огън.

 

 

Руският телеграм канал WarGonzo публикува видео, за което твърди, че е от свалянето на изтребителя. "Руската противовъздушна отбрана даде всичко от себе си, стреляйки по приятелски сили", написаха администраторите на канала под видеото.

 

"…Токмак е неспокоен", пише телеграм каналът Ukrainian War Monitor. "Много рано – свалянето на вражески тактически самолет. Очакваме подробности на сутринта.”

По-късно War Monitor публикува актуализация. "Добрата новина е минус Су-35 от руските сили за ПВО през нощта над Токмак".

 

Токмак е основна цел на продължаващата контраофанзива на Украйна през Запорожка област и е на около 20 мили от украинските линии и в обсега на системи за противовъздушна отбрана като украинския SA-11 Buk.

Още от "Светът"

Западни издания коментират резултатите от срещата между Макрон и Стармър

Вчера двете ядрени сили на европейския континент подписаха във военноморската база "Нортууд", северно от Лондон, актуализация на Декларацията от Чекърс-текстът, който задава тона на сътрудничеството в тази област

Прочетете повече прочетете повече

Премиерът Желязков разговаря с президента Зеленски: Подкрепата на България ще продължи и при следвоенното възстановяване

Министър-председателят специално открои огромния опит и потенциал, който страната ни има в сферата на строителството и инфраструктурата

Прочетете повече прочетете повече

Евродепутатът Емил Радев: Имаме амбицията новите правила за несъстоятелност в ЕС да бъдат приети до края на датското пре

Като важен стълб в позицията на ЕП той открои и въвеждането на процедура за предварително договорена продажба на действащо предприятие, която цели да се спасят работещи фирми и работни места

Прочетете повече прочетете повече

ЕП ще гласува днес предложението за вот на недоверие срещу Европейската комисия

Вотът е свързан с това, че председателят на ЕК не предостави достъп до съобщенията, разменяни с представител на производителя на ваксини "Пфайзер" за доставка на над един милиард дози за няколко милиарда евро при пандемията от Ковид

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени