САЩ налагат нови санкции срещу Беларус

Това е най-големият пакет санкции срещу беларуски физически и юридически лица, налаган от САЩ досега

Белият дом
Белият дом Източник: White House
Американският президент Джо Байдън подписа днес указ за налагане на нови санкции срещу Беларус, предадоха световните агенции. Според финансовото министерство на САЩ санкциите засягат десетки беларуски компании, сред които "Беларускалий", а също Националния олимпийски комитет и Следствения комитет на Беларус. Представител на американското правителство каза, че това е най-големият пакет санкции срещу беларуски физически и юридически лица, налаган от САЩ досега, добавя БТА. Мерките засягат компании от сферите на отбраната, енергетиката, транспорта, изкуствените торове и тютюневите изделия. Беларуският олимпийски комитет е санкциониран заради обвинения, че е съдействал за пране на пари, избягване на наказания и заобикаляне на забрани за визи.

Още от "Светът"

Радев: България ще подкрепи Украйна за ЕС

Премиерът открои три стратегически области на възстановяването, за които Киев може да разчита на българска подкрепа - енергийната диверсификация, свързаността в региона на Черно море и сътрудничеството в сферата на сигурността

Прочетете повече прочетете повече

Тръмп заяви пред генералния секретар на НАТО Марк Рюте в Белия дом, че алиансът е предал САЩ по време на войната с Иран

Една от основните роли на Рюте след втората победа на Тръмп на президентските избори през ноември 2024 г. беше да овладява враждебността на президента към алианса

Прочетете повече прочетете повече

Сенатът на САЩ гласува за прекратяване на войната с Иран

Гласуването протече почти по партийни линии, като четирима републиканци се присъединиха към всички демократи, с изключение на един, в подкрепа на резолюцията. Двама републиканци не гласуваха

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени