САЩ с нов пакет мощна военна помощ за Украйна - доставят танкове, БТР-и и бронирани катери

Това заяви на днешния брифинг на институцията Сабрина Сингх, заместник говорител на американското МО

Танк Т-72
Танк Т-72 Източник: Twitter

Пентагонът заяви, че САЩ ще предоставят нов пакет военна помощ за Украйна в размер на $400 милиона. Това заяви на днешния брифинг на институцията Сабрина Сингх, заместник говорител на американското МО. 

 

"Този пакет в рамките на USAI изтъква потоянната привързаност на САЩ по отношение подкрепата за Украйна чрез удовлетворяването на най-насъщните й нужди, а така също и за укрепване на отбранителните способности на ВСУ, за да могат да защитават суверинитета на държавата в дългосрочна перспектива", добави Сингх. 

 

Новият пакет военна помощ предвижда финансиране на модернизацията на ПВО ракетите HAWK, които след това да бъдат предадени на Украйна. Предвижда се Вашингтон да достави на Киев 45 реновирани танка Т-72Б с усъвършенствана оптика, средства за връзка и бронезащита, а така също и 1100 тактически бойни дрона Phoenix Ghost, 40 бронирани речни катера.

 

Американската помощ ще съдържа и 250 бронирани машини M1117, както и обслужване и поддържане в боеготовност на вече предоставената техника. 

Още от "Светът"

Великобритания въведе нов режим на санкции, насочен срещу групи за трафик на мигранти и техните посредници

Правителството заяви, че мерките ще бъдат насочени към онези, които доставят малки лодки, фалшиви документи и финансови услуги, използвани от мрежите за трафик на мигранти

Прочетете повече прочетете повече

Нов кръг преговори за иранската ядрена програма ще се проведе в петък в Истанбул, съобщи Техеран

Иран е подозиран от западните страни и от Израел, че иска да се сдобие с атомна бомба - нещо, което Техеран отрича и подчертава правото си да развива ядрена програма с мирни цели

Прочетете повече прочетете повече

Великобритания въведе санкции срещу високопоставени офицери от руското военно разузнаване заради кибератаки

Шпиони на ГРУ водят кампания по дестабилизирането на Европа, подронват суверенитета на Украйна и застрашават сигурността на британски граждани, се казва в изявление на британския външен министър Дейвид Лами

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени