Сенатът на американския Конгрес не събра мнозинство за предложението да се блокират митата на Тръмп

Трима републиканци подкрепиха предложението на демократите да се отмени националното извънредно положение, което Тръмп обяви като основание за въвеждането на 10-процентни мита за редица търговските партньори на САЩ

Тръмп и неговите мита
Тръмп и неговите мита Източник: X

След като гласовете на сенаторите се разделиха поравно американският Сенат отхвърли днес поредното двупартийно предложение да се блокират митата, въведени от президента на САЩ Доналд Тръмп, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.

 

Агенцията отбелязва, че това става само часове след като американското правителство съобщи, че икономиката на страната се е свила за първи път от три години насам на фона на хаоса, предизвикан от икономическата политика на президента републиканец.

 

Трима републиканци подкрепиха предложението на демократите да се отмени националното извънредно положение, което Тръмп обяви като основание за въвеждането на 10-процентни мита за редица търговските партньори на САЩ и още по-високи реципрочни мита за 57 търговски партньори, включително за Европейския съюз.

 

В резултат на разделените поравно 49 срещу 49 гласове Сенатът не събра обикновено мнозинство, необходимо за приемане на резолюцията и изпращането ѝ в Камарата на представителите. Републиканците в момента имат мнозинство от 53 места в Сената срещу 47 за демократите.

 

Икономиката на САЩ се е свила с 0,3 процента по време на първите три месеца на годината, сочат данни на американското министерство на търговията.

Още от "Светът"

Иранските удари срещу Израел ще продължат, а целите на Техеран ще обхванат и американски военни бази в Близкия изток, съ

Междувременно иранското Външно министерство заяви, че засега "не е взето решение" за отмяна на следващия кръг преговори за ядрената програма на страната със САЩ, но присъствието на представител на Иран "не е сигурно"

Прочетете повече прочетете повече

Нетаняху: Намираме се в разгара на една от най-великите военни операции в историята

През последните 24 часа елиминирахме висши военни командири, водещи ядрени физици, най-важния обект за обогатяване (на уран) на ислямския режим и значителна част от арсенала му от балистични ракети, каза израелският лидер

Прочетете повече прочетете повече

Координационен център действа от днес в МВнР във връзка със ситуацията в Близкия изток

Министерството на външните работи е в постоянен контакт с международните партньори и наблюдава всички аспекти на ситуацията, включително възможните рискове за български граждани и интереси

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени