Севернокорейските наемници са буквално попиляни в Курска област - 100 души са убити, около 1000 - ранени

Войниците на Северна Корея не познават особеностите на открития терен, където се водят военни действия

Южнокорейското разузнаване (NIS))
Южнокорейското разузнаване (NIS)) Източник: Wikipedia

Южнокорейският депутат Ли Сун-куен, позовавайки се на данни от разузнаването, заяви че около 100 севернокорейски войници, воюващи на страната на Русия, са били убити в района на Курск, а още около 1000 войници са ранени. Това съобщи Ройтерс, която отбелязва, че депутатът е споделил тази информация след закрит брифинг на Националната разузнавателна служба на Южна Корея в парламента.

 

Убити севернокорейски войници
Убити севернокорейски войници Източник: Telegram

Ли Сунг-куен отдаде значителните загуби на севернокорейските войски на липсата на опит в използването на дронове и непознаването на особеностите на открития терен, където се водят военните действия.

Той също така отбеляза, че несъответствията в данните за жертвите, докладвани от южнокорейското разузнаване и американската армия (които оценяват броя на загиналите на няколкостотин), може да се дължат на предпазливостта на анализаторите на южнокорейското разузнаване.

 

"Имаше съобщение за най-малко 100 убити и брой ранени (което) наближава 1000", каза той.

Още от "Светът"

Дания ще купи от Франция няколкостотин ракети "Мистрал 3", съобщи Елисейският дворец

Дания, която неотдавна отпусна допълнителен бюджет от почти 7 млрд. евро за своята отбрана, обяви също така закупуването на 130 финландски бронетранспортьора "Патрия" за 1,9 млрд. крони (254 млн. евро)

Прочетете повече прочетете повече

Тръмп сравни присъдата на Льо Пен със собствените си съдебни дела и изрази надежда, че Путин ще изпълни своята част от с

Вчера американският президент изрази разочарованието си от спънките, които пречат на споразумението за прекратяване на огъня между Русия и Украйна

Прочетете повече прочетете повече

Правителството на Тръмп планира да лиши Харвард от 9 милиарда долара федерални субсидии заради обвинения в антисемитизъм

Американските власти заявяват, че ще извършат "цялостен преглед" на договори на стойност 255,6 млн. долара между Харвард и федералното правителство, както и на над 8,7 млрд. долара многогодишни грантове

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени