Силното земетресение в Перу нанесе материални щети

Земетресението в северната част на Перу бе с магнитуд 7,5

Земетресението в Перу
Земетресението в Перу Източник: Twitter

Четиринайсетметрова кула на църква отпреди четири века, е рухнала малко след земетресението с магнитуд 7,5 в северната част на Перу, предаде АП.

 

Видеоклипове и снимки показват кулата, превърната в купчина камъни, но главният атриум е наглед непокътнат. Кулата е част от защитен от закона комплекс от 16 век, смятан за най-стария католически храм в Амазония. 

 

Социални мрежи показаха материални щети и на други места, вкл. на черква в южната част на Еквадор. Земетресението е било усетено също в Колумбия. Засега няма данни за пострадали и загинали хора.

Още от "Светът"

Американските въоръжени сили съобщиха, че са започнали да нанасят удари срещу Иран

Корпусът на гвардейците на ислямската революция (КГИР) заяви, че е атакувал Пети флот на САЩ в Бахрейн с дронове в отговор на американските удари по райони в южната част на Иран

Прочетете повече прочетете повече

Израелската армия обяви, че е прехванала всички ракети, изстреляни от Иран

Американското издание "Аксиос" обаче съобщи, че президентът Доналд Тръмп ще се обади на израелския премиер Бенямин Нетаняху веднага, за да го предупреди да не отговаря на иранската атака

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени