Следи от експлозиви при инспекция на повредените газопроводи "Северен поток" са открили следователите

Шведските и датските разследващи органи инспектираха четири дупки в тръбопроводите "Северен поток 1" и "Северен поток 2"

Теч от "Северен поток"
Теч от "Северен поток" Източник: Danish Defence Command

Следователи са открили следи от експлозиви при инспекция на повредените газопроводи "Северен поток", предадоха световните агенции, като се позоваха на съобщение на шведската прокуратура.

 

Шведските и датските разследващи органи инспектираха четири дупки в тръбопроводите "Северен поток 1" и "Северен поток 2", свързващи Русия с Германия през Балтийско море.

"Анализите, които бяха извършени, показват следи от експлозиви по някои предмети, които не са част от тръбопроводите и които ние намерихме", заяви прокуратурата след извършено предварително разследване.

 

"Разследването е много комплексно и всеобхватно. То ще определи дали може да бъде идентифициран заподозрян за случая", се допълва в текста.

Миналия месец Дания заяви, че предварително разследване е показало, че изтичането на природен газ от тръбопроводите е било предизвикано от мощна експлозия.

Още от "Светът"

Позор: САЩ се отказаха от разследване на военните престъпления на Русия, премахнаха и програмата за конфискуване на акти

Това е много обезпокоителен обрат в ангажимента на САЩ да държат отговорни за военни престъпления и агресияе премахната, заяви Ели Розенбаум, бивш ръководител на отдела за разследване на военни престъпления към МП

Прочетете повече прочетете повече

ISW: Путин „готов на мир“ при настоящите фронтови линии, но с ултиматуми към Украйна и САЩ

Русия използва предложението за примирие като тактическо средство, докато засилва сътрудничеството със Северна Корея и обвинява Украйна за липсата на напредък

Прочетете повече прочетете повече

Ограбиха министъра на сигурността на САЩ в ресторант, задигнаха от чантата й $3000

Сред откраднатите вещи, намиращи се в чантата на Кристи Ноем, са били паспорт, шофьорска книжка, ключове за апартамента ѝ, пропуск за Министерството на вътрешната сигурност на САЩ

Прочетете повече прочетете повече

Погребението на папа Франциск ще се състои в събота в 10:00 ч., съобщи Ватиканът

Американският президент Доналд Тръмп, който неведнъж е влизал в конфликт с папа Франциск относно имиграцията, заяви, че той и съпругата му ще пътуват до Рим за погребението му

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени