Служителите на "Амазон" планират стачки на "черния петък"

Компанията на Джеф Безос - "Амазон", успя да превърне пандемията в златна мина

На "черния петък" служители на най-голямата компания за онлайн търговия в света "Амазон" планират стачки. Действията им се подкрепят от синдикати, транспортни и неправителствени организации и обикновени граждани, пише "Труд". 
 
Стачкуващите, които са от 20 страни, настояват за по-добри условия на труд за работниците в складовете, както и добавки за опасни условия и извънреден труд.
 
"Амазон" отчете тройно по-големи продажби миналата година, главно заради скока в поръчките, предизвикан от коронавирусната пандемия.

Още от "Светът"

Израелската армия обяви, че е прехванала всички ракети, изстреляни от Иран

Американското издание "Аксиос" обаче съобщи, че президентът Доналд Тръмп ще се обади на израелския премиер Бенямин Нетаняху веднага, за да го предупреди да не отговаря на иранската атака

Прочетете повече прочетете повече

Германия и Франция ще представят инициатива за ускоряване на процеса по присъединяване на срещата ЕС - Западни Балкани

Лидерите на страните от ЕС и шест балкански страни, стремящи се към по-близки отношения с блока, се очаква да се се срещнат в град Тиват на адриатическото крайбрежие

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени