Страховитите картечници MG3 на Бундесвера вече са в Украйна

Пратката включва и около 1500 ракети "Стрела" от клас "земя-въздух"

Картечница MG3
Картечница MG3 Източник: Скрийншот/YouTube

Нова доставка на оръжия от Германия, включваща ракети и леки картечници, е пристигнала в Украйна, предаде ДПА, като се позова на украински правителствени източници.

 

Според тях пратката включва около 1500 ракети "Стрела" от клас "земя-въздух", сто бройки леки картечници MG3 и 8 милиона патрона за леки стрелкови оръжия. Смята се, че освен това Германия е доставила на украинската армия медицински материали, към 350 хиляди хранителни дажби и 50 линейки.

 

Берлин възнамерява да предостави на Киев 2000 ръчни гранатомета от складовете на Бундесвера. За целта германското министерство на отбраната е поискало съответното разрешение от федералния съвет за национална сигурност, допълва БТА.

Още от "Светът"

Фон дер Лайен: България ще заеме полагащото й се място. Поздравления!

Благодарение на еврото икономиката на България ще стане по-силна, ще се възползва от повече търговия с партньорите от еврозоната, преки чуждестранни инвестиции, достъп до финансиране, качествени работни места и реални доходи

Прочетете повече прочетете повече

Шефът на Пентагона за първи път ще пропусне срещата в Рамщайн

По време на първата си среща с групата и на следващата среща на министрите на отбраната на НАТО в Брюксел през февруари Хегсет предупреди, че Украйна трябва да се откаже от кандидатурата си за членство в НАТО

Прочетете повече прочетете повече

Съветът за сигурност на ООН се очаква днес да гласува резолюция за ситуацията в ивицата Газа

Текстът на проекторешението, видян от Ройтерс, изисква и освобождаването на заложниците, които все още са държани в плен от радикалната палестинска групировка "Хамас", както и незабавната отмяна на ограниченията за достъп на хуманитарна помощ в ивицата Газа

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени