Тръмп: Насрочена е среща с Путин, водят се активни дискусии за прекратяване на войната в Украйна

Искаме да сложим край на тази война, заяви Тръмп

Владимир Путин и Доналд Тръмп
Владимир Путин и Доналд Тръмп Източник: ТАСС

Американският президент Доналд Тръмп твърди, че вече се водят "активни дискусии" с Русия за прекратяване на войната в Украйна. Пред журналисти той не потвърди, но и не отрече, че е разговарял лично с руския президент Владимир Путин. Каза и че вече е насрочена среща между двамата, пише БНТ.

 

Доналд Тръмп, президент на САЩ:

"Разговаряме и ще продължаваме да разговаряме. Мисля, че ще успеем да постигнем нещо значимо. Искаме да сложим край на тази война. Тя никога нямаше да започне, ако аз бях президент. .... Правим всичко възможно да сложим край на тази война. Вече е насрочена и среща.

Журналист: Тоест вече сте говорили с Владимир Путин?

- Не искам да го казвам, но се водят сериозни дискусии".

Още от "Светът"

Министър-председателят Росен Желязков и италианският премиер Джорджа Мелони договориха провеждането на междуправителстве

Желязков е в Рим днес за участие в официалната церемония, на която ще бъдат представени стартът и маршрутът на колоездачната обиколка на Италия – "Giro d’Italia 2026"

Прочетете повече прочетете повече

Какво постигна и какво не успя новата японска министър-председателка Санае Такаичи през първия си месец на власт

Доналд Тръмп заяви тогава, че Такаичи ще стане "един от най-великите министър-председатели", преди да финализира подробностите по търговското споразумение с Токио

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени