Тръмп обмисля налагането на нови санкции срещу Москва до седмица или оттегляне от преговорите за Украйна

В неделя американският президент отправи остри критики към Путин, като заяви, че според него той е "изгубил напълно разсъдъка си"

Доналд Тръмп
Доналд Тръмп Източник: Shutterstock

Американският президент Доналд Тръмп обмисля да наложи санкции срещу Русия тази седмица, тъй като е все по-недоволен от руските атаки срещу Украйна. Това съобщи Wall Street Journal (WSJ), позовавайки се на свои източници.

 

Ако бъдат наложени, ограниченията няма да включват нови банкови санкции, но се обсъждат и други варианти за оказване на натиск върху руския лидер Владимир Путин да направи отстъпки на масата за преговори, включително да се съгласи на 30-дневно прекратяване на огъня, което Русия последователно отхвърля, твърди един от събеседниците на водещия делови вестник.

 

В неделя Тръмп подчерта, че обмисля санкции след масирания удар в Украйна миналия уикенд. По-късно той отново отправи остри критики към Путин, като заяви, че според него той е "изгубил напълно разсъдъка си".

 

WSJ отбелязва, позовавайки се на свои източници, че Тръмп е уморен от опитите да посредничи за мирно уреждане и обмисля да се откаже от него, ако усилията му не дадат резултат. В същото време все още не е ясно какво ще се случи, ако САЩ се оттеглят от преговорния процес, и дали Тръмп ще продължи да оказва военна подкрепа на Киев, допълва изданието.

 

"Президентът Тръмп даде ясно да се разбере, че иска да види мирно споразумение, постигнато чрез преговори", коментира за WSJ прессекретарят на Белия дом Каролин Ливит. Вестник New York Times също писа за евентуално оттегляне на Вашингтон от преговорите, но неговите източници отбелязаха, че Тръмп е дал ясно да се разбере на европейските лидери, че не възнамерява да увеличава натиска върху Москва.

Още от "Светът"

Евродепутати поискаха мерки срещу несправедливи такси за деца в самолетите

От ЕК припомнят, че авиопревозвачите са задължени да спазват правилата за авиационна безопасност, но за тяхното прилагане не може да се изисква допълнително заплащане от пътниците

Прочетете повече прочетете повече

Хърватският премиер Андрей Пленкович заяви, че страната му е готова да осигури доставки на петрол за Унгария и Словакия

По думите му Адриатическият петролопровод може да транспортира до 15 милиона тона петрол годишно – количество, достатъчно, за да покрие напълно нуждите на Унгария и Словакия

Прочетете повече прочетете повече

Axios: Приключиха ли преговорите? На Тръмп бяха представени военни варианти за действия срещу Иран

Иран отхвърли идеята за преместване на запасите си от уран в чужбина и се противопостави на спирането на обогатяването на уран, демонтирането на ядрените си съоръжения и постоянните ограничения върху ядрената си програма

Прочетете повече прочетете повече

Пакистан обяви „открита война“ на талибаните и започна удар срещу столицата на Афганистан

Пакистанският министър на отбраната Хаваджа Асиф обвини талибаните, че "превръщат Афганистан в индийска колония", събират "терористи от цял ​​свят" в страната и изнасят тероризъм

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени