Тръмп с примитивно разбиране за световната политика: САЩ не са по-различни от застрахователна компания. Тайван трябва да ни плаща, за да го пазим

Те взеха около 100% от нашия бизнес с чипове. Мисля, че Тайван трябва да ни плати за отбраната, заяви той в интервю за "Bloomberg Businessweek"

Доналд Тръмп
Доналд Тръмп Източник: Shutterstock

 Тайван трябва да плаща на САЩ за своята отбрана, тъй като не им носи никаква полза, заяви кандидатът за президент на САЩ от Републиканската партия Доналд Тръмп.


"Познавам хората много добре, уважавам ги много. Те взеха около 100% от нашия бизнес с чипове. Мисля, че Тайван трябва да ни плати за отбраната", каза Тръмп в интервю за "Bloomberg Businessweek" на 25 юни, но публикувано вчера. "Знаете ли, ние не сме по-различни от една застрахователна компания. Тайван не ни дава нищо", добави Тръмп.


TSMC и UMC в Тайван (който Китай настоява, че е негова територия) са водещи производители на чипове в света, използвани в световните технологии; риск за тях би имал пагубни последици за световната икономика. Акциите на TSMC паднаха.

Още от "Светът"

Франк-Валтер Щайнмайер сравни идването на Тръмп на власт с руската инвазия в Украйна

Германсксият президент заяви, че страната му трябва да приложи уроците, научени от намаляването на зависимостта от Русия, и спрямо Съединените щати - особено в сферите на отбраната и технологиите

Прочетете повече прочетете повече

Сенатът на САЩ утвърди номинирания от Тръмп ММА боец Маркуейн Мълин за нов министър на вътрешната сигурност

Утвърждаването му дойде след неочакваното уволнение от президента на САЩ Доналд Тръмп на Кристи Ноум от поста министър на вътрешната сигурност по-рано този месец

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени