Тръмп ще се срещне с Нетаняху в Белия дом на 7 юли

Това съобщи агенция Ройтерс

Доналд Тръмп и Бенямин Нетаняху
Доналд Тръмп и Бенямин Нетаняху Източник: EPA

Американският президент Доналд Тръмп планира да се срещне с израелския премиер Бенямин Нетаняху в Белия дом на 7 юли, предаде Ройтерс. Ройтерс се позовава на американски представител. Тази информация се появява в медийното пространство на фона на призивите на Тръмп за спиране на огъня в ивицата Газа.

 

Рон Дермер, високопоставен съветник на Нетаняху, е тази седмица във Вашингтон, за да се срещне с американски представители в Белия дом, каза на брифинг в понеделник говорителката на Белия дом Карълайн Левит.

 

Израелски представител във Вашингтон също потвърди информацията за срещата следващия понеделник, отбелязва Ройтерс. Очаква се двамата лидери да обсъдят Иран, Газа, Сирия и други предизвикателства в региона, каза той.

 

За срещата на Тръмп с Нетаняху първи съобщи медийният портал "Аксиос". Карълайн Левит каза пред журналисти, че правителството на Тръмп постоянно си комуникира с израелското правителство и че американският президент има за приоритет слагането на край на войната в ивицата Газа и освобождаването на заложниците, които все още са в плен на палестинското ислямистко движение "Хамас".

 

Израел предприе военната си операция в ивицата Газа, след като на 7 октомври 2023 година бойци на "Хамас" извършиха безпрецедентна атака срещу еврейската държава.

Още от "Светът"

Срещата на президентите на САЩ и Китай в Пекин: темата през погледа на американски и китайски издания

Тръмп и Си се споразумяха да изградят конструктивни отношения между Китай и САЩ, основани на стратегическа стабилност, насочвайки гигантския кораб на китайско-американски отношения в правилната посока и внасяйки по-голяма стабилност и сигурност в свят, белязан от турбуленция и трансформация

Прочетете повече прочетете повече

Куба остана напълно без дизел и мазут заради американската петролна блокада

Много от кварталите в столицата Хавана нямат електроенергия по 20 и 22 часа в денонощието, посочи министърът. Това изостря допълнително ситуацията в града, където още отпреди това имаше недостиг на храни, горива и лекарства.

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени