Третата Международна среща на върха за продоволствената сигурност

Според резултатите от срещата страните участнички обявиха допълнителна финансова подкрепа за инициативата "Grain from Ukraine" в общ размер на около 44 милиона щатски долара

Grain from Ukraine
Grain from Ukraine Източник: Zonanews

На 23 ноември се проведе третата международна среща на върха за продоволствената сигурност, която събра световни лидери, министри, представители на международни организации и водещи експерти.

 

В координация с партньори и донори Украйна вече втора година успешно реализира хуманитарната инициатива "Grain from Ukraine". Програмата беше инициирана от президента на Украйна Володимир Зеленски по време на първата международна среща на върха за изпълнението на програмата "Grain from Ukraine" в Киев през ноември 2022 г.

 

Опитът на Украйна в разработването и прилагането на иновативни земеделски технологии играе ключова роля в нейната международна аграрна дипломация. Благодарение на този опит Украйна има за цел да помогне на развиващите се страни да подобрят производството на храни, да насърчат устойчивото развитие, да укрепят икономиките и да намалят зависимостта от чуждестранна помощ.

 

Един от ключовите фокуси на срещата на върха ще бъде и детското хранене, тъй като то има пряко въздействие върху растежа на децата и дългосрочното здраве на нациите.

 

Според резултатите от срещата страните участнички обявиха допълнителна финансова подкрепа за инициативата "Grain from Ukraine" в общ размер на около 44 милиона щатски долара.

 

Украйна продължава да се ангажира да допринася за глобалната продоволствена сигурност. Храната никога не трябва да се използва като оръжие, но точно това се опитва да направи Русия. Всички наши усилия, заедно с тези на нашите партньори, трябва да бъдат обединени, за да гарантираме, че всички по света, които се нуждаят от помощ, ще я получат.

Още от "Светът"

Полицията предупреди семействата на загиналите при репресиите на площад "Тянанмън" да не посещават гробовете за 37-ата г

Стотици, а може би и хиляди хора бяха убити през 1989 г., когато войските настъпиха през тълпите, които се опитваха да попречат на военните да достигнат до протестиращите на площад "Тянанмън"

Прочетете повече прочетете повече

Унгарският премиер Петер Мадяр започна процедура за импийчмънт на президента

Мадяр, чиято партия "Тиса" спечели изборите на 12 април и сложи край на ерата "Орбан", ще внесе конституционна поправка за отстраняването на президента, тъй като сегашното законодателство не го позволява

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени