Трусовете в Турция: Жители на Истанбул са скачали от балконите си, над 150 души са пострадали

В Истанбул няма разрушени обитаеми сгради

Турция, Истанбул
Турция, Истанбул Източник: Zonanews

Над 150 души са пострадали, опитвайки се да се спасят от земетресението в района на Истанбул днес, съобщи валийството на града, цитирано от телевизия "Хабертюрк".

 

В съобщението се посочва, че хората са се наранили, докато скачали от високо, обзети от паника. Няма данни за фатални случаи.

 

Лечението на пострадалите граждани продължава в болниците и няма опасност за живота им, отбелязаха от валийството.

Трусът от 6,2 днес не е причинил сериозни щети върху инфраструктурата на снабдяването с електричество, природен газ, питейна вода и канализацията, които да засегнат живота на хората.

 

В Истанбул няма разрушени обитаеми сгради. В квартал Фатих се е срутила изоставена сграда, като при инцидента няма загинали или ранени. Работата на съответните звена на терен продължава, посочиха още от валийството на Истанбул.

Още от "Светът"

Доналд Тръмп: САЩ започват незабавна блокада на Ормузкия проток

Тръмп се стреми да упражни стратегически контрол върху водния път, отговорен за транспортирането на 20% от световните доставки на петрол преди войната, надявайки се да отнеме ключовия лост на въздействие на Иран

Прочетете повече прочетете повече

Астронавтите от Артемида II се завърнаха на Земята след пътуването си до Луната

Мисията "Артемис 2", която измина общо 694 392 мили, или 1 117 515 километра, бе първият тестов полет от поредицата мисии "Артемис", чиято цел е да върнат астронавти на повърхността на Луната, като се започне от 2028 г. 

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени