Турският външен министър се обадил на Светлан Стоев, според МВнР – за да прати поздрави на Радев

Предложено било двамата министри да проведат двустранни срещи на предстоящи международни форуми

Мевлют Чавушоглу
Мевлют Чавушоглу Източник: Anadolu Agency

Министърът на външните работи Светлан Стоев проведе днес телефонен разговор с турския си колега Мевлют Чавушоглу по инициатива на турската страна, съобщават от МВнР.

 

Според официалното съобщения, министърът на външните работи на Република Турция отправил поздравления към новоизбрания президент на Република България Румен Радев и изразил надежда за скорошно формиране на редовно правителство у нас.

 

Предложено било двамата министри да проведат двустранни срещи на предстоящите международни форуми на равнище министри на външните работи по линия на ОССЕ и НАТО. 

 

Турската страна изразила увереност за продължаване на ползотворния и съдържателен диалог с Република България на двустранно и многостранно ниво.

 

 

Още от "Светът"

Финландският президент: Трумп губи търпение по отношение на войната на Русия срещу Украйна

Надявам се, че по време на разговора на Тръмп с Путин руският диктатор няма да измисли някакъв повод, за да се опита да принуди Съединените щати да отменят санкциите, добави Александър Стуб

Прочетете повече прочетете повече

Управляващият в Португалия дясноцентристки Демократичен съюз спечели парламентарните избори, но не успя да си осигури мн

Очаква се Демократичният съюз да формира правителство на малцинството в условията на рязкото нарастване на подкрепата за крайнодясна популистка партия "Стига!"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени