Украински дронове атакуваха руски петролен склад в Брянска област и барутен завод в Тамбов (ВИДЕО)

Какви са подробностите

Успешен удар по руския петролен склад
Успешен удар по руския петролен склад Източник: Скрийншот видео кадър

Украински дронове извършиха успешна атака срещу петролен склад в руския град Клинци (Брянска област) и барутен завод в Тамбов. 

 

Атаката е организирана от украинските военни, съобщи източник от специалните служби пред Канал 24.

 

Гори петролен склад в град Клинци
Гори петролен склад в град Клинци Източник: Скрийншот видео кадър

"Целите са ударени, лъжите на руските власти стават все по-очевидни дори за местното население", заявяват източниците от украинското военно разузнаване. 

 

 

Агенция  УНИАН  потвърди, че това са операции на Главното управление за разузнаване на Министерството на отбраната на Украйна (ГУРМО) като се позовава на информиран източник в структурите за сигурност.

 

 "Успешна операция. Украински дронове", казва източникът на УНИАН. Стана известно също, че пожарът в този петролен склад продължава.

 

Руските пропагандисти отбелязаха, че нападението срещу барутния склад е станало в четири часа сутринта местно време. 

 

Пожар в руския петролен склад
Пожар в руския петролен склад Източник: Скрийншот видео кадър

 

Още от "Светът"

Израелски удари в ивицата Газа през изминалото денонощие са причинили смъртта на близо 30 палестинци

Войната в ивицата Газа започна на 7 октомври 2023 г., когато ислямисткото движение "Хамас" извърши изненадващо трансгранично нападение срещу израелска територия

Прочетете повече прочетете повече

"Джерусалем пост": Катар е представил на Израел и "Хамас" предложение за примирие, основано на плана на Стив Уиткоф

В същото време министърът по стратегическите въпроси на Израел Рон Дермер е провел разговори с висши американски служители относно идеи за прекратяване на конфликта в ивицата Газа и планиране на следвоенния период

Прочетете повече прочетете повече

Върховният съд на Полша потвърди резултатите от президентските избори въпреки многобройни оспорвания

Подкрепеният от опозиционната партия "Право и справедливост" (ПиС) историк Карол Навроцки спечели втория тур на президентските избори в Полша на 1 юни с 50,89 процента от гласовете

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени