Украински дронове са атакували руското военно летище в Липецк (ВИДЕО)

От Генералния щаб на ВСУ съобщиха, че на летището в Липецк са се намирали самолети Су-34, Су-35 и МиГ-31 на въздушно-космическите сили на Кремъл

Атака срещу летището в Липецк
Атака срещу летището в Липецк Източник: 24tv.ua

Украински безпилотни самолети атакуваха летище в руския град Липецк, съобщи ръководителят на Центъра за борба с дезинформацията (ЦБД) към Съвета за национална сигурност и отбрана на Украйна Андрий Коваленко.

"Летището в Липецк е атакувано от безпилотни летателни апарати", пише той.

 

Руски Telegram канали публикуваха видеоклипове със звуци от сирени и експлозии в града. В едно от публикуваните видеа руснак се оплаква от властите: "Благодаря на нашите скъпи власти за безоблачния ни живот".

 

 

Междувременно руското министерство на отбраната традиционно съобщи за "осуетения опит" за нападение. "Четири украински безпилотни летателни апарата бяха унищожени над територията на Липецка област от дежурните сили за противовъздушна отбрана", обявиха от руското военно министерство.

 

От Генералния щаб на ВСУ съобщиха, че на летището в Липецк са се намирали самолети Су-34, Су-35 и МиГ-31 на въздушно-космическите сили на Кремъл.

Още от "Светът"

САЩ планират разполагане на военни в южната част на Карибско море с цел борба с наркокартелите

Президентът Доналд Тръмп иска да използва военните сили, за да преследва латиноамериканските наркокартели, които са определени като глобални терористични организации

Прочетете повече прочетете повече

Водещи новини

Последни новини

Най-четени