Украинските герои напредват в Бахмут, освобождават територии в града

Новината бе потвърдена от командир на поделение "Тера" Николай Волохов, с позивна "АБдула"

Украински военни
Украински военни Източник: Twitter

Украинските войници напреднаха в посока Бахмут, като постепенно освобождавайки от окупираните територии, съобщава агенция УНИАН. Новината бе потвърдена от командир на поделение "Тера" Николай Волохов, с позивна "АБдула". По думите му поделението е заело позиции в 4:30 и вече има добри новини за украинците.

 

"Ние работим, имаме резултат – километър, цял километър украинска земя е прочистена и освободена от "вагнеровци", освободена е от завоеватели. Продължаваме да работим. Мисля, че това не е всичко за днес. Победата ще бъде наша. Слава на Украйна", каза войникът.

 

От лятото на миналата година продължават изключително тежките боеве за Бахмут в Донецка област. Въпреки че градът не е от стратегическо значение за руснаците, те се опитват по всякакъв начин да го превземат до ключови дати. Сега целта на Русия е да превземе Бахмут преди 9 май. Този план се проваля, както и всички предишни.

Още от "Светът"

Иран отрече да се е съгласявал да предаде запасите си от обогатен уран

Иранската ядрена програма бе тежко засегната след 12-дневната война през юни 2025 г. и от интензивните въздушни удари по време на иракско-американската кампания през последните седмици

Прочетете повече прочетете повече

Американски представители са уведомили някои европейски партньори за забавяне на оръжейни доставки заради войната с Иран

Източниците поискаха засегнатите страни да не бъдат назовани. Някои имат обща граница с Русия и затова темпът на доставките на оръжия може да се смята за чувствителна отбранителна информация, подчертава Ройтерс

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени