Украинските герои отблъснаха серия рашистки атаки около Бахмут

В Луганска област местната окупационна власт принуждавала населението да получи руско гражданство

Украински военни
Украински военни Източник: Telegram

Въоръжените сили на Украйна са отблъснали серия руски атаки в северната част на Бахмут. "В същото време Бахмут остава епицентърът на военните действия", допълват от ГЩ на ВСУ. Независимо от човешките загуби, Руската федерация продължава да води завоевателната война. Основните усилия на противника са насочени към пълното завладяване на Донецка и Луганска области, допълват от ГЩ на ВСУ. 

 

По данни на украинския ГЩ, по Авдеевското, Мариинското и Шахтьорското направления противникът е извършил неуспешни опити за настъпателни действия в района на Красноговорвка, Каменка, Авдеевка, Водяное, Първомайское, а така също и Маринка, атакувана от окупаторите 15 пъти за денонощието. 

 

В същото време при Запорожие и Херсон руските военни били принудени да се отбраняват, става ясно още от доклада. От ГЩ на Украйна добавят, че в Луганска област местната окупационна власт принуждава населението да получи руско гражданство.

Още от "Светът"

''Коалицията на желаещите'' е готова да разположи европейски войници в Украйна след прекратяване на огъня

В изявлението си лидерите потвърждават непоколебимата си подкрепа за Украйна и хвалят ангажимента на Зеленски за постигане на справедлив и траен ми

Прочетете повече прочетете повече

САЩ планират разполагане на военни в южната част на Карибско море с цел борба с наркокартелите

Президентът Доналд Тръмп иска да използва военните сили, за да преследва латиноамериканските наркокартели, които са определени като глобални терористични организации

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени