Украинските въоръжени сили са отблъснали над 70 вражески атаки на руски войски в източната част на страната

За изминалото денонощие украинските военни са нанесли 14 удара по места със съсредеточване на жива сила и техника на противнике

Украински военни
Украински военни Източник: Telegram

Украинските въоръжени сили са отблъснали над 70 вражески атаки на руски войски в източната част на страната, съобщи УНИАН. Руските агресори се опитват да настъпав в района ан Купянск, Лиманск, Бахмут, Авдеевка и Мариинка. 

 

В ежедневния си доклад за ситуацията генералният щаб в Киев описва градовете Бахмут и Марджинка като "епицентър на боевете". През деня само там са били отбити около 50 атаки от пет различни посоки "с големи загуби за противника".

 

За изминалото денонощие украинските военни са нанесли 14 удара по места със съсредеточване на жива сила и техника на противнике. Унищожени са станция  за радиоелектронна борба и дрон "Мерлин", съобщава Интерфакс-Украйна.

Още от "Светът"

The Guardian: Чешкият президент призова НАТО да "покаже зъби" в отговор на провокациите на Русия

Президентът на Чехия отбеляза, че алиансът трябва да обмисли и "асиметрични" мерки, "които не убиват хора, но са достатъчно осезаеми, за да може Русия да разбере, че това не е пътят, който трябва да поеме"

Прочетете повече прочетете повече

Тръмп реши да намали броя на американските войски, които биха помогнали на страните от НАТО в случай на нападение

Според Пентагона окончателното решение за това колко американски войски ще останат в европейските страни ще бъде определено след допълнителен анализ на стратегическите и оперативните нужди на САЩ

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени