Украинските ВМС и СБУ унищожиха 120 руски дрона с един удар

Има и загинали сред инструкторите и техническия персонал, подчертават в съобщението украинските военни

Дронове Shahed
Дронове Shahed Източник: Telegram

Според последната актуализирана информация украинските военни са унищожили база със 120 дрона в руския град Ейск (Краснодарски регион), които окупаторите използват във войната срещу Украйна. Това съобщиха от Военноморските сили на Въоръжените сили на Украйна.

 

"Изяснена е информацията за унищожаването на склад с дронове и свързаната с тях инфраструктура в Русия. На 21 юни силите и средствата на военноморските сили на Въоръжените сили на Украйна, в сътрудничество със Службата за сигурност на Украйна, удариха съоръженията на военния полигон на 726-ия учебен център за противовъздушна отбрана (в/п No33859, Ейск) в Краснодарския край. Тази структура се занимава с подготовката и обучението на военнослужещи за използване на безпилотни летателни апарати от различен тип", се казва в съобщението.

 

По данни на ВМС на Въоръжените сили на Украйна по време на атаката са унищожени следните модели дронове:

Shahed-136/Геран-2 – 20 единици;
ударни БПЛА "Ланцет" – 50 единици;
разузнавателни БПЛА ZALA – 40 единици;
разузнавателни БПЛА SuperCam - 10 единици.

 

"Има и загинали сред инструкторите и техническия персонал", подчертават в съобщението украинските военни.

 

Още от "Светът"

Тръмп пак се опозорява като предупреждава жертвата Украйна вместо агресор Русия преди преговорите в Женева

В коментар пред журналисти на борда на самолета Air Force One по пътя към Вашингтон Тръмп засилва натиска върху Украйна, като изисква бързо сключване на споразумение с Русия

Прочетете повече прочетете повече

Новоизбраният президент на Чили Хосе Антонио Каст постави под въпрос обещаната помощ за Куба

Антонио Каст, който ще встъпи в длъжност на 11 март, счита, че "всяка хуманитарна помощ трябва задължително да бъде съпътствана от изискване за демокрация, а аз не съм видял такова нещо"

Прочетете повече прочетете повече

Украински инструктори ще помагат в обучението на германската армия

В. "Уолстрийт джърнъл" съобщи миналата седмица, че екип от около десет поканени украинци е унищожил за много кратко време многобройни бронирани превозни средства и други цели по време на учение на НАТО в балтийските държави миналата година

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени