Украинските ВВС удариха "джакпот" - свалиха за 18 мин. четири рашистки хеликоптера Ка-52 "Алигатор - всеки от тях по $16 млн.

Бяха обстрелвани още два хеликоптери, поради което е голяма вероятността количеството на свалените хеликоптери да се увеличи, добавят от ВВС на Украйна

Ка-52
Ка-52

Военно-въздушните сили на Украйна успяха да свалят 4 руски хеликоптера Ка-52 "Алигатор" само за 18 минути. Вражаеските хеликоптери са били свалени в южната част на страната. 

 

"От 8.40 до 8.58 на 12 октомври в Южна Украйна бяха свалени от зенитните ракети на подразделенията на въздушните сили четири ударни хеликоптера на противника (най-вероятно Ка-52), извършващи огнева поддръжка на наземните окупаационни войски по южното направление", се казва в съобщението. 

 

 

По предварителни данни, единият от свалените хеликоптери Ка-52 е паднал на вече освободена от руските нашественици територия, а друтите три - по линията на фронта. 

 

"Бяха обстрелвани още два хеликоптери, поради което е голяма вероятността количеството на свалените хеликоптери да се увеличи", добавят от ВВС на Украйна. 

 

Припомняме, че хеликоптерите Ка-52 "Алегатор" минават за едно от съвременните и модерни руски бойни средства. Цената на един е около $16 млн.

Още от "Светът"

Куба остана напълно без дизел и мазут заради американската петролна блокада

Много от кварталите в столицата Хавана нямат електроенергия по 20 и 22 часа в денонощието, посочи министърът. Това изостря допълнително ситуацията в града, където още отпреди това имаше недостиг на храни, горива и лекарства.

Прочетете повече прочетете повече

Западни издания коментират възможните въпроси, които ще обсъди Тръмп по време на визитата си в Китай

Тръмп ще доведе със себе си водещи фигури от технологичния сектор, сред които собственикът на "Тесла" Илон Мъск и на "Епъл" - Тим Кук, и планира да сключи сделки, които ще привлекат вниманието на медиите

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени