Украинският и финландският президент се срещнаха с финландски ръководители на компании в сферата на отбраната

Зеленски благодари на финландските компании за подкрепата им за Украйна във войната с Русия

Володимир Зеленски и Александър Стуб
Володимир Зеленски и Александър Стуб Източник: Прессекретариат на Президента на Украйна

Украинският президент Володимир Зеленски и финландският му колега Александер Стуб се срещнаха с лидери на финландски компании от отбранителната промишленост, минното дело, енергетиката и телекомуникациите, съобщи Укринформ.

 

Зеленски благодари на финландските компании за подкрепата им за Украйна във войната с Русия. Зеленски подчерта, че опитът на Финландия в индустрията за отбрана е от голямо значение за украинското производство на оръжия.

 

Основната тема на срещата беше разширяването на сътрудничеството за укрепване на производствения капацитет на секторите за отбрана на Украйна и Финландия.

По-рано украинският министър на стратегическите индустрии Герман Сметанин обсъди с финландския министър на отбраната Анти Хаканен перспективите за откриване на производствени мощности на финландски компании в Украйна.

 

Още от "Светът"

Рояците ирански дронове предизвикват американската ПВО, войските на САЩ в Близкия изток са изправени пред нарастващи зап

Продължителните ирански атаки с дронове карат Пентагона да разшири многослойната си отбрана срещу безпилотни апарати, вкл. чрез системи за прихващане и съвсем нови лазерни технологии

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени