Украинският военен министър за руската мобилизация: Ще унищожим всички наши врагове, колкото и да са те

Пълномащабното настъпление на противника не ни изплаши, отбеляза Залужни

Ген. Валерий Залужни
Ген. Валерий Залужни Източник: ГЩ на ВСУ

Украинският военен министър Валерий Залужни коментира изявлението на военнопрестъпника Владимир Путин относно "частичната мобилизация". 

 

"ВСУ ще унищожат всички врагове, колкото и да са те", написа той в профила си във Фейсбук. 

 

"Пълномащабното настъпление на противника не ни изплаши. Нещо повече, ние се обединихме и достойно посрещнахме врага. Обявяването от Русия на тази мобилизация е потвърждение на това" отбеляза Залужни. 

 

Украинският военен министър подчерта, че никакви заявления на военно-политическото ръководство на държавата-агресор няма да повлияе на украинците да се борят за своята свобода. 

 

"Ще унищожим всички, които дойдат с оръжие - доброволно или заради мобилизация - на нашата земя", добави Залужни. 

 

Още от "Светът"

Сенатът на САЩ гласува за прекратяване на войната с Иран

Гласуването протече почти по партийни линии, като четирима републиканци се присъединиха към всички демократи, с изключение на един, в подкрепа на резолюцията. Двама републиканци не гласуваха

Прочетете повече прочетете повече

Евродепутатът Новаков: Ръководни представители в Европа питат дали българското държавно ръководство покровителства иконо

Институциите в Европа намират много сходни модели на поведение между България и Унгария през последните години, добави той

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени