Украинското контраразузнаване взриви "финансиста" на т.н. ЛНР

Той е осигурявал канали за финансиране на въоръжените формирования, воюващи срещу Украйна

Юрий Афанасиевски
Юрий Афанасиевски Източник: Infovestnik

Агентът на ФСБ и шеф на незаконните "митнически" органи на т.н. Луганска народна република (ЛНР) Юрий Афанасиевски, е бил взривен в собствения си дом. Това съобщи Интерфакс-Украйна като се позовава на свой източник в СБУ. 

 

Афанасиевски е получил множество рани от осколко в главата, шията, коремната област и в момента се намира в тежко състояние в реанимация. 

 

Този "шеф на митницата" на ЛНР е доказан агент на руската ФСБ, известен с това, че е главният финансист на председателя на т.н. ЛНР Леонид Пасечник. Той е осигурявал канали за финансиране на въоръжените формирования, воюващи срещу Украйна. 

 

Юрий Афанасиевски е с налоожени санкции от ЕС, Великобритания, Канада, Швейцария и Япония. 

Още от "Светът"

Финландският президент: Трумп губи търпение по отношение на войната на Русия срещу Украйна

Надявам се, че по време на разговора на Тръмп с Путин руският диктатор няма да измисли някакъв повод, за да се опита да принуди Съединените щати да отменят санкциите, добави Александър Стуб

Прочетете повече прочетете повече

Управляващият в Португалия дясноцентристки Демократичен съюз спечели парламентарните избори, но не успя да си осигури мн

Очаква се Демократичният съюз да формира правителство на малцинството в условията на рязкото нарастване на подкрепата за крайнодясна популистка партия "Стига!"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени