Украинското военно разузнаване взриви руска петролна база до Курск (ВИДЕО)

В резултат на взрива е избухнал мощен пожар

Пожар в руската петролна база
Пожар в руската петролна база Източник: Telegram

Главното управление за разузнаване на Украйна (ГУРМО) стои зад атаката срещу руския петролен склад в района на Курск.

 

Това съобщиха източници в специалните служби пред украинските медии. Става дума за нападение срещу стратегически обект на Руската федерация в нощта на 15 февруари. Също така, фактът на участието на Главното разузнавателно управление беше потвърден от собствения източник на агенция УНИАН.

 

"Атаката срещу петролния склад в района на Курск беше операция на Главното разузнавателно управление на Министерството на отбраната на Украйна. Целите са поразени", е заявил източникът.

 

 

През нощта кадри от "страховитите" пламъци в петролния склад "Полевая" в района на Курск се разпространиха в социалните мрежи. Там в резултат на взрива е избухнал мощен пожар.

 

Още от "Светът"

Тръмп обяви антифашисткото движение "Антифа" за терористична организация

Заподозреният за убийството на Кърк - Тайлър Робинсън, е описван като "крайноляв убиец", тъй като е осъдил пред семейството и приятелите си "омразата", която според него Кърк разпространявал, и е използвал боеприпаси с гравирани антифашистки послания

Прочетете повече прочетете повече

Крайнодясната партия "Алтернатива за Германия" за първи път оглави национално проучване

Подкрепата за АзГ се е увеличила с два процентни пункта в сравнение с проучване от август и сега е 27%, докато ХДС на канцлера Фридрих Мерц и ХСС, бележат спад с един пункт - до 26%

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени