Украинците освободиха Андреевка с щурм, ликвидираха почти цялата 72-ра руска бригада

Настъпват в района на Клищеевка

Украински военни
Украински военни Източник: Telegram

Украинските военни освободиха от рашистка окупация селището Андреевка в Донецка област. Както съобщава ГЩ на ВСУ, цитиран от "Украинска правда", Андреевка е отвоювана в резултат на правилно проведени настъпателни действия на Трета отделна щурмова бригада.

 

 

Рашистите понасят значителни загуби в жива сила и бойна техника, добавят от Генералния щаб. За последните две денонощия руските окупатори за понесли следните загибу - ликвидирани началник на бригадното разузнаване, трима командири на батальони и почти цялата пехота на 72-ра бригада, заедно с всички офицери и почти цялата бойна техника.

 

 

ВСУ постигнаха успехи и в хода на настъпателни действия в района на Клещеевка. "За тези резултати в боя ние плащаме скъпа цена. И за кръвта на всеки наш боец, те (руснаците, бел. ред.) ще си платят с кръв", отбелязват украинските герои. 

Още от "Светът"

Тръмп обяви антифашисткото движение "Антифа" за терористична организация

Заподозреният за убийството на Кърк - Тайлър Робинсън, е описван като "крайноляв убиец", тъй като е осъдил пред семейството и приятелите си "омразата", която според него Кърк разпространявал, и е използвал боеприпаси с гравирани антифашистки послания

Прочетете повече прочетете повече

Крайнодясната партия "Алтернатива за Германия" за първи път оглави национално проучване

Подкрепата за АзГ се е увеличила с два процентни пункта в сравнение с проучване от август и сега е 27%, докато ХДС на канцлера Фридрих Мерц и ХСС, бележат спад с един пункт - до 26%

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени