Украинците свалиха още един руски самолет за $36 млн.

Освен изтребителя, силите за ПВО са свалили 12 дрона "Шахед"

Унищожен руски самолет Су-34
Унищожен руски самолет Су-34 Източник: Telegram

 ВВС съобщиха за свалянето на още един самолет сутринта на 18 февруари, както и на 12 "Шахид". "Добро утро, Украйна! Московитите отново нямат "загуби". Днес (18 февруари - бел. ред.), около 6:00 ч. друг Су-34 "успешно се върна" в базата!", написа в Telegram командващият ВВС на ВСУ ген. Николай Олещук.

 

Руският самолет е свален на източното направление. Освен изтребителя, силите за ПВО са свалили 12 дрона "Шахед" (изстреляни от района на Примоско-Ахтарск) и една високоточна авиационна ракети Х-59 (изстреляна от Запорожка област).

Още от "Светът"

Тръмп пак се опозорява като предупреждава жертвата Украйна вместо агресор Русия преди преговорите в Женева

В коментар пред журналисти на борда на самолета Air Force One по пътя към Вашингтон Тръмп засилва натиска върху Украйна, като изисква бързо сключване на споразумение с Русия

Прочетете повече прочетете повече

Новоизбраният президент на Чили Хосе Антонио Каст постави под въпрос обещаната помощ за Куба

Антонио Каст, който ще встъпи в длъжност на 11 март, счита, че "всяка хуманитарна помощ трябва задължително да бъде съпътствана от изискване за демокрация, а аз не съм видял такова нещо"

Прочетете повече прочетете повече

Украински инструктори ще помагат в обучението на германската армия

В. "Уолстрийт джърнъл" съобщи миналата седмица, че екип от около десет поканени украинци е унищожил за много кратко време многобройни бронирани превозни средства и други цели по време на учение на НАТО в балтийските държави миналата година

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени