Украинците удариха руската рафинерия "Газпромнефт" в Омск (ВИДЕО)

Взривът е довел до пожар, който е обхванал 1000 квадратни метра

Удар по рафинерията в Омск
Удар по рафинерията в Омск Източник: Telegram

Взрив е станал факт в петролната рафинерия "Газпромнефт-ОНПЗ" в Омск, съобщава рускиятTelegram канал ASTRA.
 

Според източници на друг Telegram канал - 112, двама души са ранени при експлозията. Те са служители на предприятието и са с изгаряния.

 

 

Взривът е довел до пожар, който е обхванал 1000 квадратни метра. За гасене на пламъците дотук са ангажирани 15 екипа на пожарните служби. Съгласно най-актуалната за момента информация няма евакуация на рафинерията.

 

 

По-рано тази сутрин, губернаторът на Ярославска област Михаил Евраев съобщи за опит за атака срещу рафинерия в областта. Свален е бил един дрон, което се потвърждава и от руското военно министерство.

Още от "Светът"

Чутовен скандал: Тръмп заплаши Мъск, че ще му спре държавното финансиране, шефът на Тесла отвърна със секскомпромат

Поредицата на разменени остри туитове Мъск завърши с:  "Време е да хвърлим наистина голямата бомба: Доналд Тръмп е в досиетата на Епщайн. Това е истинската причина, поради която те не са били публикувани"

Прочетете повече прочетете повече

Сирия се съгласи да предостави на инспекторите на МААЕ незабавен достъп до предполагаеми бивши ядрени обекти

Генералният директор на МААЕ заяви в интервю в Дамаск, където се срещна със сирийския президент Ахмед аш Шараа и други официални представители, че сирийският лидер е изразил интерес към бъдещо използване на ядрената енергия в Сирия

Прочетете повече прочетете повече

Фон дер Лайен: България ще заеме полагащото й се място. Поздравления!

Благодарение на еврото икономиката на България ще стане по-силна, ще се възползва от повече търговия с партньорите от еврозоната, преки чуждестранни инвестиции, достъп до финансиране, качествени работни места и реални доходи

Прочетете повече прочетете повече

Европейският парламент отложи гласуването по напредъка на Северна Македония към ЕС

Всички български евродепутати са изпратили писмо, в което изразяват съмнения по отношение на доклада и съобщават за нередности, включително неразрешено и преждевременно изтичане на вътрешна парламентарна информация, ключови елементи от проекта на документа и компромисни изменения, към длъжностни лица в Скопие

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени