Украинците унищожиха рашистка станция за радиоелектронна борба на стойност $57 млн.

Русия разполага на въоръжение с едва 9 подобни комплекса (вече 8)

Руски комплекс за радиоелектронна борба "Москва-1"
Руски комплекс за радиоелектронна борба "Москва-1" Източник: ВТА Бастион

Въоръжените сили на Украйна унищожиха рашистки комплекс за радиоелектронна борба "Москва-1". Стойността на комплекса е $57 млн. Това съобщава Цензор.НЕТ, като се позовава на свои източници във ВСУ. Русия разполага на въоръжение с едва 9 подобни комплекса (вече 8). 

 

Още през август украинските защитници са локализирали комплекса, но сведенията са пазени в дълбока тайна. За един месец ВСУ три пъти са препотвърждавали местоположението на вражеската станция за радиоелектронна борба.

 

В четвъртък комплексът "Москва-1" е унищожен с хирургически точен удар на украинските въоръжени сили. 

Още от "Светът"

Евродепутатът Новаков: Ръководни представители в Европа питат дали българското държавно ръководство покровителства иконо

Институциите в Европа намират много сходни модели на поведение между България и Унгария през последните години, добави той

Прочетете повече прочетете повече

Фридрих Мерц и Еманюел Макрон разкритикуваха Коща за опита за контакт с Владимир Путин

Допълнително напрежение предизвика фактът, че според някои дипломати няколко държави, включително Германия, са научили за разговорите с Москва едва от медиите

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени